שיאצו

מהו טיפול שיאצו?

שיאצו הינו שיטת טיפול במגע שהפתחה ביפן. פירוש המילה שיאצו ביפנית הוא  "לחיצת אצבע" (שי = אצבע, אצו = לחץ). שיאצו מבוססת על שיטת הרפואה הסינית והרפואה המערבית.

איך מתבצע טיפול שיאצו?

טיפול שיאצו מסורתי מתבצע על מזרון מיוחד, אך יכול להתבצע גם על מיטת עיסוי רגילה. בזמן הטיפול, המטופל שוכב בביגוד מלא. בטיפול משולבות טכניקות של לחיצת אגודלים, כפות ידיים, מרפקים ולעיתים רחוקות לחיצת ברכיים. בנוסף לטכניקת הלחיצות, טיפול השיאצו כולל גם מתיחות רבות, חלקם דומות למתיחות המאפיינות את העיסוי התאילנדי.

משך הטיפול הממוצע הוא 45-60 דקות.

חשוב לציין כי שיאצו הינה שיטה לטיפול בבעיות רפואיות, ולא למטרות הנאה.

גישת עבודה שלי

בתחילת הטיפול, אני שואל את המטופל סדרה של שאלות כדי לבצע אבחנה מדויקת של מצבו הבריאותי וכדי לדעת באילו נקודות להתמקד בזמן הטיפול. אופי האבחון משתנה בין מטופלים ותלוי במצבם הרפואי ובמטרות השונות שלשמם הגיעו לטיפול. במקרים רבים, אני עורך אבחנה רפואית גם בזמן הטיפול, על ידי לחיצות באזורי הגוף השונים.

לרוב, אחרי הטיפול הראשון המטופל מרגיש שיפור משמעותית במצבו, אך בחלק מהמקרים דרוש סדרה של טיפולים כדי להגיע למצב של החלמה מלאה.

אני מאמין כי ככל שהמטפל מקבל תמונת מפורטת על מצבו הבריאותי של המטופל, שכוללת בין היתר את הגורמים והסיבות לבעיות הרפואיות של המטופל, כך יהיה למטפל יותר כלים לעזור למטופל ולשפר את מצבו הבריאותי.

מהות השיאצו

שיאצו הינו שיטה רפואית לטיפול במספר רב של בעיות רפואיות:

כאב

שיאצו לכאבי צוואר

שיאצו לכאבי כתפיים

שיאצו לכאבי גב

שיאצו לכאבי רגלים

בעיות אורתופדיות

בעיות וכאבי ברכיים

בעיות וכאבי כף הרגל

שיאצו לפריצת דיסק / בלט דיסק

הפרעות במערכת העיכול

עצירות

נפיחות בבטן

תקופת ההיריון:

כאבי צוואר בהריון

כאבי גב בהריון

כאבי אגן בהריון

כאבי רגליים בהריון

זירוז לידה טבעי

 

להזמנת טיפול שיאצו חייגו: 054-522-19-19